Gen Grzechu - książkowy debiut

Gen Grzechu - książkowy debiut

15%
1 400
z potrzebnych 8 900 zł = 15% celu
15 wpłat

Zakończono
Typ: Crowdfunding
Model: Wszystko albo nic
Projekt nie został zrealizowany, gdyż do dnia 15.10.2016 nie uzyskał pełnego finansowania.
Udostępnianie to też wspieranie:
Obserwuj (2)
  • Projekt
  • Aktualizacje
  • Wspierający (13)
  • Społeczność

Wstęp

Jestem dorosłym dzieckiem alkoholika jak również osobą uzależnioną od alkoholu,  trzeźwą od około 3 lat. Poprzez wydanie tej książki chciałam pokazać zarówno dorastającym dzieciom z patologicznych rodzin jak wielki wpływ mają traumatyczne przeżycia z dzieciństwa na ich funkcjonowanie w dorosłym życiu, trudności z niską samooceną, zły wybór partnerów życiowych często przypominających ojców lub dziadków.  Powielanie złych nawyków, popełnianie tych samych błędów, a w konsekwencji w dalszym życiu: ból, cierpienie, bieda i uzależnienia. Bardzo chciała bym pomóc takim właśnie ludziom, aby mieli świadomość tego co się z nimi dzieje i mogli zrozumieć skąd u nich to wyniszczające uczucie bólu emocjonalnego, żalu i smutku pojawiające się czasami bez powodu.Chcę aby ci ludzie wiedzieli że nie są z tym sami, że inni też tak czują,  cierpią, a nawet kochają inaczej, niż przeciętna osoba. Nie spotkałam się z tym w żadnym z poradników, a przeczytałam ich trochę, więc żyłam i cierpiałam w nieświadomości. Nie dam rady zrobić tego sama ale wspólnymi silami możemy to osiągnąć.  Przy waszej pomocy, swoją postawą chcę pokazać że można podnieść się z samego dna, na którym ja się znalazłam. Jeżeli uda mi się wydać tę książkę odzyskam wiarę w ludzi i ze wszystkich sił postaram się dalej nieść pomoc ludziom tego pokroju, pisząc następną książkę o podobnej tematyce, oraz organizując spotkania poświęcone tej brutalnej stronie życia. 

Opis projektu

Swoją książkę skończyłam pisać dwa miesiące temu, obecnie jestem na etapie negocjacji z wydawnictwem,  które w związku z tym że jestem osobą nieznaną żąda ode mnie całkowitego jej sfinansowania. Nie stać mnie na to. To smutne, myślę że wiele takich dramatów ludzkich leży napisana gdzieś daleko w szafie z tego właśnie powodu. Bieda nie pozwala osiągnąć efektu końcowego, czyli wydania tego co zostało napisane. W tej chwili brakuje mi tylko środków na sfinalizowanie umowy z wydawnictwem.

To co dotychczas napisałam oparte jest o mój własny dramat ukazujący„kawałek” prawdy życiowej i bardzo osobiste emocje:Wzrastanie u boku ojca alkoholika, w niewydolnej społecznie rodzinie, na toksycznym osiedlu małego miasteczka; utwór pokazuje rzeczywistość,charakteryzującą kolejne fazy mojego życia i etapy postępującego uzależnienia; uzależnienia od alkoholu, ale też od narzuconych w takim środowisku reguł życia codziennego, od schematów.

Koszmar minionych lat, walka o siebie i o moje dzieci jest prawdopodobnie przeżyciem, jakiego doświadczają inni borykający się z podobnym problemem. Nie widzimy własnego życia z innej perspektywy, nie radzimy sobie z problemem, a nikt, kto tego nie przeżywał nie rozumie skąd biorą się nasze „dziwne” zachowania, więc jeśli pojawia się pomoc to jest ona albo wziętą z teorii albo narzuconą przez instytucjonalne procedury.

My dzieci z tzw. marginesu „wołamy” o pomoc, najczęściej niewerbalnie, zbyt cicho lub zbyt głośno, a to nie mieści się w procedurach – chyba, że w systemie prawnym.

Przeżycia moje mogą być drogowskazem dla potencjalnego odbiorcy do zastanowienia się nad swoją sytuacją.

W kolejnej części uwzględniłabym obecny etap w moim życiu – dochodzenie do trzeźwości, pokazanie, że nie jest to łatwe, ale za to mniej bolesne niż dalsze tkwienie w alkoholowej matni, w toksycznym środowisku; także jak budować siebie, jak poczuć przedsmak wolności.

Potencjalny odbiorca, czytelnik nie otrzyma poradnika, recepty na życie, ale może uwierzy, że on też może być wolnym człowiekiem, że jeśli tylko podejmie decyzję, będzie konsekwentny w działaniu osiągnie swój sukces. Uczymy się na błędach, ale cudze błędy mniej nas samych kosztują, dodatkowo jestem przykładem, że można, a skoro ktoś to już osiągnął to znaczy, że to nie tylko opowieści z filmów. Jestem na to żywym, namacalnym dowodem. Książka ma liczyć około 90 stron. Jest podzielona na trzy części. Pierwszy rozdział to moje dzieciństwo. Traumatyczne przeżycia jakie miały miejsce, oraz trudności z jakimi się borykałam od najmłodszych lat. Drugi rozdział opisuje mój nieudany start w dorosłe życie,zły wybór partnera życiowego i życie z nim jako ofiara przemocy i matka, która chce za wszelką cenę uchronić swoje dziecko przed konsekwencjami tego. W ostatniej części skupiłam się głównie na w porażający sposób postępującym moim uzależnieniu, całkowitym upadku w pełnym tego słowa znaczeniu. Moja całkowita porażka. Krok od śmierci. W rezultacie czego nagłe przebudzenie. Cud który na zawsze odmienił moje życie, a co najważniejsze sposób funkcjonowania.


Cel projektu

Moim priorytetem jest pokazanie światu tego co napisałam, kulis życia patologicznych rodzin oraz funkcjonowanie "pomagających urzędów". Jeśli uda mi się, przy waszej pomocy wydać tę książkę w niedługim czasie (około 6 miesięcy) ukarze się następna ukazująca najbardziej czarne i dramatyczne strony mojego życia.
W nawiązaniu do tego załączam wstępną wycenę wydania mojej książki.

"Wydajemy książki w naszym autorskim Systemie Wydawniczym Fortunet. System Wydawniczy Fortunet polega w największym skrócie na tym, że Autor finansuje w całości wydanie swojej książki, a nasze wydawnictwo tę książkę wydaje i zajmuje się jej dystrybucją.

75% wszystkich wpływów ze sprzedaży książki trafia na konto Autora. Te wpływy to 50% ceny detalicznej, umieszczonej na okładce (to Autor decyduje, jaka będzie to cena); reszta to marże hurtowników i księgarzy. 

Z otrzymanego tekstu zakładamy 88 str. gotowej książki cz-b., (format: 145x205 mm, czcionka Times New Roman 11 pkt. oprawa miękka, okładka kolorowa, foliowana, papier na wnętrze: offset 80g).

Koszt wydania pierwszego 1000 egz.: 7850 zł;

Wydanie następnego 1000 egz.: 4150 zł.

Koszty obejmują wszystkie prace potrzebne do wydania książki i umieszczenia jej na rynku księgarskim (a więc również skład i łamanie, podwójną korektę, indywidualny projekt okładki, druk i oprawę). Możemy również wykonać redakcję tekstu, jednak wiąże się to z dodatkowym kosztem.

 

Z pierwszego nakładu 18 egzemplarzy jako egzemplarze obowiązkowe (zgodnie z Ustawą) trafi do bibliotek narodowych, 15 egzemplarzy przeznaczymy jako egzemplarze promocyjne/ekspozycyjne dla naszych kontrahentów, 2 egz. trafią do archiwum wydawnictwa. Autorowi przysługują egzemplarze autorskie, których ilość ograniczona jest jedynie wysokością nakładu.

Wpłatę możemy rozłożyć na 3-6 rat (pierwsza po podpisaniu umowy i następne w odstępach miesięcznych)." 

    

Aby naświetlić Państwu całą sytuację, załączam mały fragment pierwszej części mojej książki pt ,,Gen Grzechu'' 

...Tak to się ciągnęło latami. Dziwię się tylko, że ani nikt z sąsiadów, ani szkoła, ani też
policja, która bywała u nas często nie zareagowała na to jak bardzo dzieci cierpiały w tym domu.
Wypierałam i tłumiłam narastającą złość i gniew. Bardzo też brakowało mi tego, aby ktoś tak po
prostu mnie przytulił i powiedział jak bardzo mnie kocha. To był w moim domu temat tabu, nigdy
nie mówiło się tu o uczuciach tych dobrych, tylko przede wszystkim o tych złych. To właśnie w
dzieciństwie byłam zmuszona, aby ukrywać gniew, złość, niezadowolenie i nienawiść. Z upływem czasu byłam w tym perfekcjonistką...


Nagrody

W podziękowaniu oferuję 20 pierwszych egzemplarzy książki z moim własnoręcznym podpisem i mottem które prowadzi mnie przez życie.
Następną nagrodą będą spotkania na których będę starała się skrupulatnie odpowiedzieć na nurtujące pytania.

O autorze / Zespół

Książka była moim pomysłem, napisałam ją sama, przy ogromnym wsparciu mojej bliskiej znajomej, która motywowała mnie i dała mi mnóstwo wiary w siebie i ludzi. Jak również ogromnej pomocy mojego starszego syna w sprawach technicznych. Pomysł na napisanie tej ksiązki narodził się podczas mojego pobytu w szpitalu, gdzie znalazłam się z powodu dość poważnej choroby. Na szczęście z tego również udało mi się wybrnąć

Ryzyko

Myślę że ryzyko jest niewielkie, gdyż wszystko drobiazgowo zaplanowałam. Jednakże człowiek jest omylny, w przypadku jakichkolwiek opóźnień będę na bieżąco informować. Jestem dostępna pod adresem e-mail asia9714@interia.pl Jak również na facebooku jako Ja Asia Sawicka 

Nowi Wspierający
wsparli tylko ten projekt
2
Powracający Wspierający
wsparli więcej projektów
11

Wspieracz Anonim

12.09.2016

Zuzanna Smardzewska-Mańska

31.07.2016

Magdalena Sargalska

30.07.2016
oraz 10 innych Wspierających.
Pokaż wszystkich.

Komentarze

  • Nagrody (6)

Podziękowania

20 zł lub więcej
6 wspierających
Dostaniesz podziękowania od autora książki ,,Gen Grzechu'' wysłane emailem oraz motto prowadzące mnie przez życie. Dodatkowo wersja ebook
Przewidywana dostawa: lipiec 2016

Motto

50 zł lub więcej
8 wspierających
Podziękowania wraz z mottem, które prowadzi mnie przez życie wysłane emailem oraz egzemplarz książki ..Gen Grzechu'' z moim własnoręcznym autografem i imienną dedykacją. Dodatkowo wersja ebook
Nagroda limitowana. Pozostało 2/10
Przewidywana dostawa: lipiec 2016

Unikalne egzemplarze

100 zł lub więcej
0 wspierających
Podziękowania od autora wysłane emailem oraz pierwsze unikalne egzemplarze, z autografem i imienną dedykacją wręczane osobiście. Spotkanie przy kawie na którym postaram się odpowiedzieć na zadawane mi pytania. Dodatkowo wersja ebook
Przewidywana dostawa: sierpień 2016

Spotkanie

200 zł lub więcej
0 wspierających
Spotkanie z autorką, w trakcie którego postaram się opowiedzieć o sobie, dodatkowo wręczę książkę z moim autografem i imienną dedykacją dla darczyńcy; będzie możliwość zakupu kilku egzemplarzy w promocyjnej cenie zanim książka ukaże się w księgarni, otrzymasz również wersję ebook
Nagroda limitowana. Pozostało 10/10
Przewidywana dostawa: sierpień 2016

Możesz mieć wpływ na wybór imienia jednej postaci

300 zł lub więcej
0 wspierających
Możesz mieć wpływ na rozwój wydarzeń lub wybór imienia jednej z postaci w mojej następnej książce. Oczywistym jest, że dostaniesz egzemplarz w wersji papierowej ,,Gen grzechu'' z moim autografem i imienną dedykację; egzemplarz wręczę osobiście z figurką wielbłąda - symbolizuje trzeźwość.
Dodatkowo wersja ebook
Nagroda limitowana. Pozostało 10/10
Przewidywana dostawa: wrzesień 2016

Spotkanie przy ognisku

500 zł lub więcej
1 wspierających
Dostaniesz limitowany zestaw egzemplarzy książki ,, Gen Grzechu''. Dodatkowo spotkanie przy ognisku na łonie natury że mną i członkami mojej najbliższej rodziny, na mój koszt. Twoje imię i nazwisko zostanie wydrukowane w książce jako darczyńcy. Dodatkowo wersja ebook. Będzie możliwość zakupu kilku egzemplarzy w promocyjnej cenie, zanim książka ukaże się w księgarni.
Przewidywana dostawa: sierpień 2016

Projekt w sieci

Czego szukasz?

  • Wszystkie
  • Udane
  • Trwające
Pytania? Pisz śmiało!