Leśny Skrzat

Leśny Skrzat

0%
5
z potrzebnych 45 100 zł = 0% celu
1 wpłata

Zakończono sukcesem
Typ: Fundraising
Model: Zbiórka jednorazowa
Zbiórka zakończyła się dnia 31.07.2015. Wszystkie zgromadzone środki trafiły do autorów inicjatywy.
Jeśli wspierałeś kampanię - możesz ją ocenić!
Obserwuj
  • Projekt
  • Aktualizacje
  • Wspierający (1)
  • Społeczność

Kampania wzbudziła

14 reakcji

Udostępnij:

Wstęp

„Leśny Skrzat” Celem Projektu jest stworzenie przestrzeni do aktywnej, bezpiecznej oraz kreatywnej zabawy dla dzieci z miejscowości Kłaj na rzecz ich zrównoważonego, wieloaspektowego rozwoju.

Opis projektu

Plac zabaw będzie kompleksowo wyposażony co zapewni dzieciom wiele atrakcji oraz ruch na świeżym powietrzu. Plac zabaw „Leśny Skrzat” będzie przestrzenią do wspólnego spędzania czasu dla całych rodzin, iż będzie on dostosowany do potrzeb dzieci w różnym wieku. Plac zabaw usytuowany zostanie na skraju puszczy Niepołomickiej gdzie mieści się małe osiedle mieszkalne. Jest to rewelacyjne miejsce, często odwiedzane przez niestrudzone rodziny rowerzystów oraz spacerowiczów. Z braku miejsca gdzie dzieci mogłyby odpocząć po jeździe na rowerze czy też spacerze mijane jest jednak z rozczarowaniem w oczach. Dodatkowo na terenie osiedla nie ma miejsc, w którym dzieci mogły by bezpiecznie się bawić. Kiedyś miejsce to należało do wojska, po zlikwidowaniu jednostki miejsce zaczęło niszczeć, a uparci i konsekwentni mieszkańcy zaczęli walczyć o wykup mieszkań. Trudy się opłaciły, mieszkania zostały wykupione ale ciężka praca dopiero się zaczęła. Ogromne koszty utrzymania wymusiły na rodzinach niezbędne remonty takie jak wymiana ponad 20 letnich okien, wykonanie ocieplenia czy gruntowny remont ogrzewania, które wcześniej było finansowym workiem bez dna. To ogromne koszty, które mieszkańcy ponieśli z własnej kieszeni. Mimo sukcesywnych zmian nie ma jeszcze miejsca na szczery, dumny uśmiech czy satysfakcjonujący uścisk dłoni, została bowiem spędzająca sen z powiek kwestia maluchów, które nie mają miejsca na zwykłe radosne dziecięce hasanie. Z czego obecnie maluchy korzystają? Wstyd się przyznać . . . ze zjeżdżalni, rozpadającej się huśtawki, ławeczek oraz piaskownicy. Warto zaznaczyć ze samych dzieciaków w wieku od 0 do 13 lat na osiedlu mieszka ponad 30, ale co najmniej drugie tyle w najbliższej okolicy. Dzieciaki próbują zrekompensować sobie brak atrakcji, niestety wśród ich pomysłów często pojawiają się zabawy z dzikimi kotami na śmietnisku, samodzielne wyprawy po skarby do lasu, odkrywanie zrujnowanych budynków, pozostających w sąsiedztwie bloków. Rodzice starają się zapewnić dzieciom bezpieczną rozrywkę, ale biorąc pod uwagę wygląd okolicy najrozsądniejsze wydaje się zamknąć je w domu, a przecież nie na tym polega zrównoważony wieloaspektowy rozwój dziecka oraz jak ważna w tym wieku socjalizacja ze środowiskiem. Dla tego my, rodzice wraz z naszymi pociechami z całego serca pragniemy rozsądnie wykorzystać szansę jaką daje Fundacja Aviva w swoim programie „To dla mnie ważne!”, tym bardziej, że hasło akcji w pełni oddaje przesłanie naszych planowanych działań! W ramach otrzymanych funduszy planujemy wykonać plac zabaw dla dzieci, na który składać się będą: huśtawki, huśtawki sprężynowe, karuzela platformowa, plac zabaw – około 6 połączonych elementów, mały domek z tablicami kredowymi, gra kółko krzyżyk, dwa zestawy ogrodowe (ławeczki ze stolikiem), schowek wraz z wyposażeniem (sprzęt do zabaw na świeżym powietrzu), regulamin.

Cel projektu

Stworzenie przestrzeni do aktywnej, bezpiecznej oraz kreatywnej zabawy dla dzieci z miejscowości Kłaj na rzecz ich zrównoważonego, wieloaspektowego rozwoju. Wsparcie rodziców w procesie wychowawczym dzieci. Objęcie działaniami co najmniej 60 dzieciaków Zaangażowanie w działania zarówno dzieci jak i rodziców (również w późniejszym utrzymaniu placu zabaw) Wsparcie procesu socjalizacji poprzez dostarczenie pozytywnych wielopoziomowych bodźców Zapobieganie patologiom społecznym takim jak agresja wśród dzieci, uzależnienie od komputera, gier, telewizji Aktywna integracja środowiska dzieci jak również rodziców Wzmocnienie poczucia wspólnoty oraz więzi rodzinnych Wzmocnienie społeczności lokalnej oraz jej świadomości poprzez nawiązanie współpracy przy realizacji projektu oraz w późniejszych działaniach z Urzędem Gminy jak również działającymi na terenie Kłaja Organizacjami pozarządowymi. W ramach otrzymanych funduszy planujemy wykonać plac zabaw dla dzieci, na który składać się będą: huśtawki, huśtawki sprężynowe, karuzela platformowa, plac zabaw – około 6 połączonych elementów, mały domek z tablicami kredowymi, gra kółko krzyżyk, dwa zestawy ogrodowe (ławeczki ze stolikiem), schowek wraz z wyposażeniem (sprzęt do zabaw na świeżym powietrzu), regulamin. Dodatkowe środki finansowe przeznaczone były by na zakup przyrządów do ćwiczeń na świeżym powietrzu lub/oraz dodatkowe ławeczki, zagospodarowanie zieleni.

O autorze / Zespół

Jesteśmy grupą młodych rodziców, których łączy troska o dobro dzieci. Wspominając własne dzieciństwo bez telewizji i komputerów za to z gumą do skakania, głową pełną piasku, czy też zabawą w berka chcemy zaszczepić w naszych maluchach chęć do kreatywnej zabawy na świeżym powietrzu z gromadką rówieśników w bezpiecznych warunkach. Stowarzyszenie Zajawka – to grupa ludzi, których łączy wspólna pasja i miłość do muzyki hip hop. Stowarzyszenie działa na rzecz rozwoju kulturalnego Nowej Huty i Krakowa, organizuje i wspiera przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym, muzycznym, sportowym dla młodzieży, oraz dba o edukację historyczną i regionalną, prowadząc równocześnie profilaktykę zdrowotną oraz profilaktykę uzależnień. Zajawka dba o integrację międzypokoleniową, włącza się w akcje charytatywne

Nowi Wspierający
wsparli tylko ten projekt
0
Powracający Wspierający
wsparli więcej projektów
1

Marcin Galicki

11.05.2015

Ocena

Brak ocen

Komentarze

  • Pomóż

5 zł lub więcej
1 wspierających
Dziękujemy za Twoje wsparcie! Dzięki Tobie jesteśmy o krok bliżej do zrealizowania naszej inicjatywy.
Przewidywana dostawa: czerwiec 2015

Projekt w sieci

Czego szukasz?

  • Wszystkie
  • Udane
  • Trwające
Pytania? Pisz śmiało!